Sitemiz Tekrardan aktiftir. lütfen çalışmayan albümleri yorum yazarak bize bildirin sizler için düzeltelimSelami Şahin 2011 albümü Mahzen dinle

15 Ağustos 2012 Yazan  
Kategori Albüm Dinle

Selami Şahin ‘e ait yeni Albüm Mahzen adıyla müzikseverler karşısına çıkıyor. Albümde 10 eser bulunuyor. Albüm şarkıları çıktığında sitemizden online dinleyebilirsiniz…

Üretici : Lider Müzik
Türü : Arabesk
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 19/10/2011
Süre : 41:00 Dakika
Format : CD

Albümdeki Eserler

 1. Hoşgeldin
  Söz & Müzik: Selami Şahin
 2. Islak Mendil
  Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Selami Şahin
 3. Dostlarım (İçkim & Sigaram)
  Söz & Müzik: Selami Şahin
 4. Gözler Kalbin Aynasıdır
  Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Selami Şahin
 5. Benim İçin Öldün Artık
  Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Selami Şahin
 6. Sözümü Geri Aldım
  Söz & Müzik: Selami Şahin
 7. Canım Sevgilim
  Söz: Bilge Yüksel Dural Müzik: Selami Şahin
 8. Yabancıyız Yabancı
  Söz: Bedii Güzel Müzik: Selami Şahin
 9. Sakın Ağlama Ardından
  Söz: Meral Zeren Müzik: Selami Şahin
 10. Ya Seninle Ya Sensiz
  Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Selami Şahin

 

Albümle İlgili Diğer Bilgiler
SELAMİ ŞAHİN, MAHZEN’İN KAPISINI ARALIYOR

Bu yıl, 45. sanat yılını kutlayan; Selami Şahin, daha önce bir çok sanatçı tarafından yorumlanan eserlerini, akustik ve güncel düzenlemelerle yeniden bir araya getirerek, “MAHZEN” isimli albümünde topladı.

70′li ve 80 li yıllara damgasını vurmuş bu eserler; akustik altyapıların kendine özgü samimiyetiyle de bütünleşerek eskiye olan özlemimizi bize bir kez daha hatırlatıyor.

Lider Müzik etiketiyle, 20 Ekim günü müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümde, besteleri Selami Şahin’e ait olan 10 eser yer alıyor. “MAHZEN” albümünde 9 şarkının aranjesi Aykut Gürel’e ait olup , “Yabancıyız Yabancı” şarkısının düzenlemesi ise Mustafa Nuri Haybat tarafından yapıldı.

Can Şengün, Murat Yeter, Cem Tuncer, Ayda Tunç, Fatih Ahıskalı, Anıl Şallıel, Cengiz Ercümer, Aykut Sütoğlu gibi önemli müzisyenlerle çalışılan “MAHZEN” albümünün Proje Koordinatörlüğü; büyük oğlu Lider Şahin tarafından yapılırken, albümün süpervizörlüğünü ise; Emirhan Şahin üstlendi.

Albümün çıkış şarkısı olan ve 1982 yılında Nilüfer tarafından da seslendirilen “Benim İçin Öldün Artık” ise; Selami Şahin in “MAHZEN”inden müzikseverlerin beğenisine sunduğu ilk eseridir.

YorumlarYorumlarinizda resiminizin guzukmesi icin, gravatar a abone olun!