Sitemiz Tekrardan aktiftir. lütfen çalışmayan albümleri yorum yazarak bize bildirin sizler için düzeltelimGökhan Türkmen 2014 son albüm En Baştan dinle

19 Şubat 2014 Yazan  
Kategori Albüm Dinle

Gökhan Türkmen 2014 son albüm En Baştan

Gökhan Türkmen 2014 son albüm En Baştan

Gökhan Türkmen, dört yıl aradan sonra üçüncü albümü “En Baştan” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Bundan önceki albümünü 2010 yılında yayımlayan Gökhan Türkmen, arada çıkardığı teklilerinden sonra, bu güne kadar yapılmış en geniş repertuarlı albüm çalışması ile dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Gökhan Türkmen, 2012 yılında çıkardığı “Bitmesin” isimli teklisi ile listelerde 11 hafta boyunca bir numarada yer alırken, aynı şarkı 18 hafta listelerin ilk 5’inden inmedi. Bu başarı ile konser maratonuna devam eden Gökhan Türkmen bu arada yeni albüm çalışmalarıyla ilgilendi.

4 Yıl Aradan Sonra Yepyeni Albüm “En Baştan”.

Gökhan Türkmen‘in hazırlıklarını titizlikle tamamladığı “En Baştan” isimli yeni albümünde toplam 13 şarkı bulunuyor. Söz ve bestelerde kendi şarkılarının yanı sıra , Gökhan Şahin, Serhat Tekin, Ahmet Faik Dökmeci, Murat Güneş, Serdar Aslan, Serkan Söylemez, Caner Anar, Aytaç Özgümüş gibi isimlerden oluşan geniş bir kadro ile çalıştı. 12 yeni şarkı dışında albümün tek cover şarkısı ise Sezen Aksu-Onno Tunç imzalı “Kurşuni Renkler”.

Albümün her detayı ile ilgilenen Gökhan Türkmen, “En Baştan ” isimli albümün prodüktörlüğünü uzun zamandır sahnede bir arada olduğu orkestrası “GT Band” ile birlikte yaptı.

Gökhan Türkmen ‘En Baştan’ albümünün imaj fotoğraflarında ‘Kerem Çobanlı’ ile, styling de ise Birsen Ölmez ile çalıştı.

Albüm kitapçığında kendisi için “En Baştan” ın ne ifade ettiğini yazarken, dinleyiciler için de “Sizin için En Baştan” başlıklı, düşüncelerini yazacakları bir sayfa ayırdı.

Gökhan Türkmen albüme neden “En Baştan” ismini verdiğini ve hazırlık sürecini; “2008 yılında ilk albümümü çıkarttım ve 2014 yılına kadar ara albümler ve single projelerim ile müzik piyasasına dair ve müzikal kariyerimle ilgili çok şey öğrendim. Yıl 2014 ve üçüncü albümümü çıkartıyorum. Altı sene boyunca okudum ve şimdi kendi adıma tezimi verip mezun oluyorum. Bu yüzden şimdi “En Baştan’” ile müzikal kariyerime tecrübelerimle birlikte yeniden başlıyorum. Müzik sektöründe yer aldığım her proje ve şarkı benim için çok kıymetli ama bu albüm ile kendimi ve müziğimi en iyi şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum’” diyerek anlatıyor.’

3Adım Müzik etiketiyle çıkacak olan Gökhan Türkmen’in “En Baştan” isimli yeni albümü, Şubat ayının ikinci yarısından itibaren dijital platformlarda, video klip ise müzik kanallarında yer almaya başladı.

Albümdeki Eserler

 1. Çatı Katı
  Söz: Gökhan Şahin     Müzik: Gökhan Türkmen
 2. Yaramaz
  Söz & Müzik: Gökhan Türkmen
 3. Platonik
  Söz & Müzik: Ahmet Faik Dökmeci
 4. Oysa Ki
  Söz & Müzik: Gökhan Türkmen
 5. Sen İstanbul’sun
  Söz & Müzik: Murat Güneş
 6. Taş
  Söz & Müzik: Ahmet Faik Dökmeci
 7. Dene
  Söz & Müzik: Serhat Tekin
 8. Bir Başkası
  Söz: Serdar Aslan     Müzik: Caner Anar
 9. İlla
  Söz: Gökhan Türkmen     Müzik: Gökhan Türkmen & R.Aytaç Özgümüş
 10. Kısacası
  Söz: Serkan Söylemez     Müzik: Gökhan Türkmen
 11. Kalbim
  Söz & Müzik: Gökhan Türkmen
 12. Oyun Bitiyor
  Söz & Müzik: Serkan Söylemez
 13. Kurşuni Renkler
  Söz: Sezen Aksu     Müzik: Onno Tunç

Gökhan Türkmen – Çatı Katı Video Klip

YorumlarYorumlarinizda resiminizin guzukmesi icin, gravatar a abone olun!